Aktualności

Dzień Osób Starszych

Grupa mieszkańców naszego Domu na zaproszenie Miejskiego Domu Spokojnej Starości w Ustroniu udała się na zorganizowany w Ustroniu X Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W programie nie zabrakło występów artystycznych, prezentacji prac plastycznych oraz konkursów z nagrodami. Grupa naszych Mieszkanek zaprezentowała układ taneczny do piosenki pt: „Laleczka z Saskiej Porcelany”, który został nagrodzony dyplomem oraz gromkimi brawami.

Zbór Syloe

Ponownie w naszym Domu gościliśmy grupę wiernych ze Zboru Zielonoświątkowego „Syloe” z Wisły. Goście przyjechali, aby wraz z naszymi Mieszkańcami uczestniczyć w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, grillować i dobrze się bawić przy wspólnym śpiewie. Spotkaniu jak zwykle towarzyszyła radosna atmosfera, tak więc i to spotkanie z pewnością zostanie dobrze zapamiętane przez naszych Mieszkańców.

„Ogrody Kapias”

Ogrody Kapias są miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez naszych Mieszkańców. Można tam podziwiać piękno oraz różnorodność roślin w przyjemnym otoczeniu. Urokliwe ścieżki zachęcają do spacerów wśród bogactwa roślin, z czego nasi Mieszkańcy chętnie korzystali podczas tego wyjazdu. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do restauracji, gdzie odpoczywali jedząc lody oraz pijąc pyszną kawę.

„Góra Żar oraz Żywiec”

W jeden z pełnych słońca letnich dni grupa Mieszkańców naszego Domu uczestniczyła w wycieczce na Górę Żar. Wyjazd na górę i zjazd kolejką był nie lada przygodą. Z kolei na szczycie góry Żar przy kawie i ciasteczkach wszyscy podziwiali piękne widoki roztaczające się wokół. Kolejnym etapem podróży był Park Habsburgów w Żywcu, w którym uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić mini zoo oraz park miniatur.

Palmiarnia

Palmiarnia

Palmiarnia Miejska w Gliwicach to kolejny punkt na mapie wakacyjnych wyjazdów Podopiecznych Domu. Usytuowana na terenie parku im. Fryderyka Chopina Palmiarnia zachwyciła wszystkich różnorodnością ponad 5600 gatunków roślin. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć także żółwie i ryby żyjące w różnych zakątkach świata oraz egzotyczne ptaki.

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Jak co roku liczna grupa naszych Mieszkańców udała się pociągiem do Wisły, aby uczestniczyć w Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Ta cykliczna impreza odbywająca się w Beskidach już od ponad 50 lat przyciąga wielu widzów do licznych scen na, których prezentują się zespoły folklorystyczne z całego świata. Mieszkańcy poza podziwianiem barwnych zespołów mogli także obejrzeć eksponowane wyroby ludowe i warsztaty rzemieślnicze.

„Woźniakówka”

„Woźniakówka”

Część Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wybrała się niedawno na wycieczkę do gospodarstwa „Woźniakówka” w Czechowicach-Dziedzicach, które specjalizuje się w zooterapii oraz arteterapii. Uczestnicy wycieczki mogli poznać zwyczaje alpak, nakarmić je, wyjść z nimi na krótki spacer oraz pogłaskać. Tych parę chwil fizycznej bliskości ze zwierzętami wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Z kolei w ramach zajęć arteterapeutycznych każdy uczestnik zajęć mógł zrobić poduszkę wypełnioną wełną alpak. Wszyscy zostali ugoszczeni pysznym obiadem oraz słodkim poczęstunkiem.

„Powitanie lata w Bobrku”

„Powitanie lata w Bobrku”

Dom Pomocy Społecznej w Bobrku zaprosił naszego Pensjonariusza Pana Krzysztofa wraz z grupą Mieszkańców naszego Domu na piknik przygotowany z okazji „Powitania Lata”, który odbył się w Ośrodku „Megalo” w Szyjkach.

Podczas imprezy zaprezentowała się grupa naszych Mieszkanek z układem tanecznym do utworu „Laleczka z saskiej porcelany”. Nie zabrakło także innych występów artystycznych, dyskoteki w plenerze oraz pysznego poczęstunku – jednym słowem świetnej zabawy.

Jadalnia po remoncie

Jadalnia po remoncie

Nasza „poczciwa” stara jadalnia wreszcie doczekała się remontu. Mamy nadzieję, że w nowym otoczeniu nawet największe niejadki nabiorą apetytu…

To jak bardzo zmieniło się pomieszczenie, w którym codziennie nasi Podopieczni spożywają posiłki obrazują wykonane przed i po przeprowadzonym remoncie zdjęcia.

„Piknik”

„Piknik”

Tegoroczny Piknik z okazji rozpoczęcia lata pełen był wielu atrakcji.  Z pewnością wielką niespodzianką dla naszych Podopiecznych były odwiedziny Myszek Miki i Mickiey. Ponadto, tańce do znanych i lubianych przebojów, gry, zabawy, animacje oraz słodki poczęstunek w postaci gofrów i lubianą przez wszystkich watę cukrową sprawiły, że ten piękny dzień na długo pozostanie w pamięci naszych Mieszkańców.