Aktualności

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Kolejne widowisko o Bożym Narodzeniu nasi Podopieczni obejrzeli w Sali Miejskiego Centrum Kultury „Pod Pegazem”. Tym razem za sprawą dzieci z Przedszkola nr 2 w Skoczowie, które zaprosiły naszych Mieszkańców na to przedstawienie. Wspaniały taniec i śpiew oraz barwne stroje sprawiły naszym Podopiecznym wiele radości.

„Szkolny” bal karnawałowy

Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie grupa naszych Mieszkańców udała się do Restauracji Dolce Vita w Ustroniu, aby uczestniczyć w XVII Integracyjnym Balu Karnawałowym. Świetna muzyka wykonywana na żywo przez zespół „Amigo” i miła atmosfera sprawiły, że wszyscy się doskonale bawili. Ten bal to zawsze nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale również możliwość spotkania się z Podopiecznymi z innych placówek.

Baśniowa Kapela

Po raz kolejny w naszym Domu gościliśmy „Baśniową Kapelę”. Tym razem zespół za pomocą muzyki i scenek teatralnych zaprezentował nam historię „O kozach co wilkom uciekły z talerza”. Wykonawcy obdarowali naszych Mieszkańców dawką pozytywnej energii i humoru, a opowiadana historia na długo pozostanie w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Stekli, dyrektor Przedszkola nr 3 w Skoczowie za to, że mogliśmy wziąć udział w tym widowisku.

Karnawał trwa

Kolejnym balem, w którym mogli uczestniczyć Mieszkańcy naszego Domu był Bal Przebierańców zorganizowany przez nieformalną grupę integracyjną „Stokrotki”. Impreza odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.

Zabawa taneczna prowadzona przez DJ-a, pyszny poczęstunek i przede wszystkim gościnność gospodarzy sprawiły, że były to niezapomniane chwile – za które serdecznie dziękujemy.  

Ukraiński Teatr Tańca

Niedawno gościliśmy w naszym Domu Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Wołynia na Ukrainie. To grupa taneczna, której członkami są wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Zaprezentowane przez nich układy taneczne wzbudziły zachwyt Mieszkańców naszego Domu. Uwagę wszystkich przykuły także niesamowicie barwne stroje prezentujące różne kultury i narodowości.

Program artystyczny tego dnia dopełnił mini koncert kolęd w wykonaniu Uczestników zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu.

Spotkanie świąteczne w SP 3 w Skoczowie

Tradycyjnie już grupa naszych Mieszkanek miała okazję obejrzeć występ sceniczny dzieci, uczestniczyć w świątecznym spotkaniu integracyjnym oraz znaleźć wspaniały upominek pod choinką. A to wszystko za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skoczowie i ich rodziców oraz wychowawczyni Pani Kaliny Stefaniak.

Eliza w krainie zimy

To tytuł kolejnego spektaklu teatralnego zaprezentowanego naszym Mieszkańcom. Aktorzy, którzy przedstawiali historię poszukiwania przez tytułową Elizę swojego brata, chcieli nam przekazać, że warto być przyjaznym.  To dzięki przyjaźni, przywiązaniu i pomocy życzliwych ludzi udaje się osiągać cele.

I właśnie dlatego poszukiwania brata zakończyły się powodzeniem.

Odwiedziny Mikołaja

W tym roku Mikołaj do naszego Domu przyjechał w asyście „Mikołajki” i bałwana Olafa. Radość ze spotkania z Mikołajem była jak zawsze ogromna. Przyczyniły się do tego z pewnością słodkie prezenty, które wręczył naszym Mieszkańcom.  Uzupełnieniem spotkania był pokaz taneczny w wykonaniu naszych Mieszkanek. Z kolei koncert kolęd w wykonaniu Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój.

Na koniec każdy z mieszkańców mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem oraz jego współpracownikami.

Spotkanie Rodzin i Opiekunów prawnych Mieszkańców Domu

7 grudnia 2019 roku odbyło się coroczne spotkanie Rodzin i Opiekunów prawnych naszych Mieszkańców. W tym roku wyjątkowe, bo już w przedświątecznej, grudniowej aurze…

Cieszymy się ogromnie, że było nas więcej niż w ubiegłych latach i już mamy plany na kolejne spotkanie w przyszłym 2020 roku. Po prezentacji pani Dyrektor dotyczącej najciekawszych wydarzeń mijającego roku, wystąpił zespół naszych dziewcząt w układzie tanecznym do melodii „Laleczka z saskiej porcelany”. Gościem artystycznym spotkania był zespół Dzwonków ze Skoczowa. Nastrojowa muzyka dzwonków rurowych wprowadziła przybyłych Gości w adwentowo-świąteczny klimat.
Nie obyło się bez wzruszeń, życzeń, a także podziękowań i gratulacji dla Dyrektor Domu p. Joanny Wieja.

Najważniejsze jednak pozostaną spotkania i czas spędzony przez Mieszkańców ze swoimi bliskimi…

Spotkanie integracyjne z wiernymi Zboru SYLOE

W ramach współpracy ze Zborem SYLOE z Wisły po raz kolejny w naszym Domu gościliśmy grupę wiernych z tego kościoła. Spotkaniu, które miało charakter integracyjny towarzyszyły wspólny śpiew, zabawa i poznawanie historii biblijnych.