Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Kaplica Domu

Kaplica Domu

Każdy człowiek ma prawo do zaspokojenia swoich potrzeb duchowych, dlatego Dom współpracuje z instytucjami kościelnymi, chcącymi nieść posługę mieszkańcom Domu. W tym celu Mieszkańcom udostępniono Kaplicę, która ma charakter ekumeniczny. Miejsce to jest zawsze otwarte i może służyć liturgii, indywidualnym rozważaniom jak i spotkaniom grup religijnych.

W ramach tej współpracy raz w tygodniu w Kaplicy odprawiana jest Msza Święta poprzedzona spowiedzią. Mieszkańcy Domu uczestniczą w obchodach świąt religijnych zgodnie z rokiem kościelnym. Biorąc pod uwagę specyfikę niepełnosprawności mieszkańców naszego Domu, personel świadczy pomoc
w umożliwieniu uczestnictwa w obrządkach religijnych. Podopieczni Domu mogą spotkać się z osobą duchowną także w swoim pokoju, gdzie również świadczona jest posługa kapłańska. Posługa ta wykracza poza tradycyjne formy sakralne i obejmuje także spotkania integracyjne, spotkania z okazji świąt połączone z obdarowywaniem podopiecznych Domu okolicznościowymi prezentami. Ponadto w Kaplicy odbywają się dla chętnych wspólne spotkania grup modlitewnych czy grup śpiewaczych.

Warto dodać, że uczestnictwo Mieszkańców w Mszach świętych i nabożeństwach jest aktywne, stała grupa mieszkańców posługuje jako ministranci. 
Partnerzy