Pracownia krawiectwa

Głównym celem pracowni krawieckiej jest rozwijanie umiejętności zawodowych w kierunku krawiectwa ręcznego, maszynowego oraz hafciarstwa. Warsztat pracy każdego z podopiecznych dostosowany jest do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Uczestnicy poznają m.in. narzędzia i urządzenia służące do realizacji proponowanych prac krawieckich, uczą się samodzielnego ich projektowania, prostego szycia ręcznego, zszywania, przyszywania guzików, haftek, koralików i cekinów, naszywania aplikacji oraz zdobień pasmanteryjnych. Ponadto zapoznają się z rodzajami oraz właściwościami użytkowanych tkanin i dzianin, ich racjonalnym (oszczędnym) gospodarowaniem. Zdobyte umiejętności są również wykorzystywane podczas różnego rodzaju drobnych przeróbek i napraw odzieży. Uczestnicy wykonują od podstaw rozmaite ozdoby tematyczne typu: poduszki, zawieszki, lalki, anioły, maskotki, szyją obrusy, serwetki, kuchenne „przyda sie”, zasłony i woreczki dekoracyjne.
Pracownia krawiecka umożliwia kształtowanie i rozwój zdolności manualnych uczestników, ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, dokładność i precyzję. Prowadzone zajęcia rozwijają wyobraźnię, rozbudzają wrażliwość estetyczną, kształtują umiejętność organizacji pracy indywidualnej i grupowej. Uczą cierpliwości i wytrwałości, pogłębiają wiarę we własne możliwości, wzmacniają poczucie odpowiedzialności za wykonywaną pracę i stanowisko pracy. 
W pracowni krawieckiej odnajdzie się każdy, kto ma twórcze podejście do życia, kto ma zacięcie i jest kreatywny, tudzież każdy, kto ma odwagę do tworzenia „czegoś z niczego”.

Do góry